Logo

PHUP HOLPONA Sp. z o.o.
ul. Amarantowa 20, 45-401 Opole
tel.: 77 45 55 960, gsm: 501 474 804

 
Logo

Umowa z Instytutem Zootechniki


Informujemy, że w dniu 24.05.2010 r. podpisaliśmy Umowę z Instytutem Zootechniki - Państwowym Instytutem Badawczym w Balicach.


Uroczyste podpisanie umowy odbyło się podczas gali z okazji 60-lecia powstania Instytutu zorganizowanej w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Celem postawionym przed naszą firmą oraz IZOO jest stworzenie modelowej fermy hodowli ślimaków i prowadzenie badań naukowych mających na celu zoptymalizowanie warunków produkcji mięczaków (Helix Aspersa) na terenie Polski. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy będą pomocne dla rzeszy obecnych i przyszłych hodowców w naszym kraju.

Współpraca będzie uwzględniała doświadczenia Instytutu jako placówki naukowo - badawczej oraz z uwagi na innowacyjność przedsięwzięcia możliwość wykonywania badań i ich wdrożenia we wszystkich sferach związanych ze ślimakiem szarym w oparciu o bazę materialną Spółki i obiekt w Oldrzyszowicach.

Pierwszym krokiem w realizacji przedsięwzięcia był zakup 30 tysięcy sztuk oryginalnych reproduktorów hodowlanej populacji Helix aspersa maxima od modelowej fermy ślimaka jadalnego we Francji.