Logo

PHUP HOLPONA Sp. z o.o.
ul. Amarantowa 20, 45-401 Opole
tel.: 77 45 55 960, gsm: 501 474 804

 
Logo

Minister odwiedza firmę w Oldrzyszowicach


W dniu 9 lipca 2012 r. gościliśmy na naszej fermie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Andrzeja Butrę.

Pomysł wizyty w naszej firmie zrodził się kilka miesięcy wcześniej, kiedy to Helixia została laureatem III miejsca w konkursie AgroLiga na najlepsze przedsiębiorstwo.

Oprócz Wiceministra w spotkaniu uczestniczyli także Burmistrz Lewina Brzeskiego – Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza - Pan Dariusz Struski, Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Pan Ryszard Mordak, Pan Grzegorz Sawicki – Radny Województwa Opolskiego, Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” Pan Jakub Roszuk, profesor Maciej Ligaszewski z Instyturu Zootechniki w Balicach oraz wielu innych znakomitych gości.

Na spotkaniu poruszono wiele kwestii związanych z działalnością gospodarczą w zakresie hodowli ślimaków oraz z koniecznością nowelizacji przepisów dotyczących chowu ślimaków na terenie Polski.

Zwrócono uwagę na potrzebę dofinansowania tego typu działalności przez struktury unijne i odpowiednie instytucje krajowe. Uczestnicy wizyty z ogromnym zainteresowaniem śledzili zaprezentowane przez właścicieli Helixii projekty badawcze, realizowane we współpracy z instytucjami naukowymi.

Spotkanie było rejestrowane przez Telewizję Polską, zapraszamy na relację: