Logo

PHUP HOLPONA Sp. z o.o.
ul. Amarantowa 20, 45-401 Opole
tel.: 77 45 55 960, gsm: 501 474 804

 
Logo

Informacje o nas


Helixia to kompleksowe przedsiębiorstwo prowadzące eksperymentalną działalność rolniczą, przetwórstwo na skalę przemysłową oraz projekty naukowo - badawcze.


Helixia powstała w 2009 roku w miejscowości Oldrzyszowice, w gminie Lewin Brzeski na Opolszczyźnie - są to tereny czyste ekologicznie. Zajmujemy obszar 3 ha. Punktem centralnym fermy jest zbudowany od podstaw zakład reprodukcji i przetwórstwa o łącznej powierzchni użytkowej 730 m2. Cały obiekt wyposażony jest w automatyczne systemy chłodnicze, klimatyzację i wentylację zapewniające pełen monitoring procesu chowu i hodowli. Pozostała powierzchnia fermy przeznaczona jest pod pastwiska wyposażone w nowoczesne systemy nawadniania i zraszania oraz zabezpieczone przed ptakami i gryzoniami .

Firma jest pod stałym nadzorem służb weterynaryjnych.

Równolegle z hodowlą prowadzimy badania naukowe. Aktywnie współpracujemy z Instytutem Zootechniki w Krakowie - Balicach, którego wyspecjalizowana kadra naukowa stale monitoruje warunki mikrobiologiczne hodowli.

Jesteśmy również zaangażowani w szereg projektów badawczych, mających na celu doskonalenie technologii produkcji towarowej ślimaka helix aspersa.

Naszą misją stało się stworzenie fermy ekologicznej, dlatego opracowaliśmy z naukowcami nową recepturę paszy opartą wyłącznie na naturalnych składnikach – zapewnia ona zdrowie, stały przyrost masy ślimaków oraz rewelacyjną jakość mięsa i muszli. Mając na względzie stworzenie produktu najwyższej jakości ściśle współpracujemy z prekursorami w tej dziedzinie - Francuzami, którzy przekazali nam praktyczną wiedzę i gruntownie przeszkolili w zakresie przetwórstwa ślimaków.

Zapraszamy na materiał filmowy: